Menu

te dziewczynki

zawsze czujne

Chłop jaki jest każdy widzi

ta-dziewczynka

Bez wątpienia kwestia KRUSu jest sprawą politycznie ważną, a nikt jej przed wyborami ruszyć nie chce, bo to jednak spory elektorat. Obecny system ubezpieczenia rolników w Polsce nie odpowiada zasadom ubezpieczenia społecznego, ponieważ jest w przeważającej mierze finansowany przez państwo, a nie rolników. Do tego Trybunał Konstytucyjny w wyroku z dnia 26 października 2010 (Sygn. Akt K 58/07) uznał, że  przepis, wedle którego budżet państwa jest zobowiązany do opłacania w całości składki zdrowotnej rolników bez względu na wysokość ich dochodów jest niezgodny z Konstytucją. 

Nie będę teraz rozstrząsać kwestii KRUSu, ważne, że zajmują się tym w gazecie wyborczej. W sobotnim wydaniu jest nawet piękna ilustracja przedstawiająca kto ile płaci:

Ten wstrętny rolnik, nie tylko nie opłaca składek zdrowotnych. Spójrzmy na ilustrację. Pracownik z teczuszką, przedsiębiorca na luzaku, ręce w kieszeni, a rolnik...? Rolnik to stary dziad w gumiakach z wiadrem i na tle traktora. I wszystko jasne. Robić mu się nie chce i składek nie płaci!

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • stanwewnetrzny

  Gówno chłopu, nie zegarek - mawiała moja babcia.

 • kawa_marago

  przedsiębiorca ma mniejszy zysk netto niż pracownik. LOL.

 • varshava

  bo płaci wyższe składki. To też do rozwazenia.

 • kawa_marago

  a no tak, nie zauwazyłam (mały obrazek mam).
  fajny ten "schematyczny schemat": mężczyzna, zarobki i auto.

© te dziewczynki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci